AUTOVIEW

pobierz demo ›

Wprowadzenie

Biblioteka sylwetek pojazdów samochodowych AUTOVIEW opracowana została w austriackiej firmie C.A.R. Crash Analyse Ratschbacher GmbH i od wielu lat jest sukcesywnie rozwijana. AUTOVIEW jest największą z dostępnych w wielu formatach graficznych bibliotek sylwetek europejskich i japońskich samochodów. Obecna edycja AUTOVIEW 2016 zawiera już ponad 8600 dwuwymiarowych sylwetek pojazdów w rzutach z góry, boku, przodu i tyłu oraz znaków drogowych. W stosunku do wersji 2015 dodano ponad 500 nowych sylwetek. Dodano sylwetki pojazdów koreańskiego producenta KIA, oraz nowe modele znanych producentów aut ciężarowych i motocykli.

Listę dodanych sylwetek można pobrać tutaj W wersji 2016 zmieniono strukturę plików i podział na katalogi. Oprócz katalogu Pojazdy wydzielono m.in.: Trucks&Trailers, Buses, Bikes, Persons, Animals i Spezial Drawings. Do tworzenia AUTOVIEW 2016 wykorzystano nowe oprogramowanie narzędziowe i dzięki temu możliwa była między innymi zmiana sposobu kodowania nazw plików (brak ograniczenia do 8 znaków). Pozwoliło to np. na wprowadzenie do kodowania w nazwie pliku roku modelowego pojazdu oznaczeń czterocyfrowych w miejsce poprzednio stosowanych dwucyfrowych. Pod adresem www.autoview.at/en/autoview/vehiclelist - istnieje możliwość sprawdzenia czy dana sylwetka dostępna jest w aktualnej wersji biblioteki.

Zastosowania

Na polu rekonstrukcji zdarzeń drogowych sylwetki z katalogu AUTOVIEW mogą być wykorzystywane do określenia następujących wielkości:

- Szerokość poruszającego się pojazdu,
- Przestrzeń zajmowana przez otwarte drzwi,
- Punkt przyłożenia impulsu,
- Głębokość deformacji,
- Boczne przemieszczenie uszkodzeń,
- Długość rozwinięcia pieszego,
- Kompatybilność uszkodzeń pomiędzy uczestnikami kolizji,
- Położenie pasażerów i porównanie odniesionych obrażeń do uszkodzeń,
- Widoczność (bezpośrednia lub przez lusterka).

Sylwetki z katalogu AUTOVIEW mogą być bezpośrednio importowane do naszych programu V-SIM oraz PLAN i wykorzystywane tam jako ruchome sylwetki symulowanych pojazdów (V-SIM) lub jako statyczne sylwetki służące jedynie ilustracji. Sylwetki te mogą być również wykorzystane w naszym programie TITAN, jednak w takim przypadku należy skorzystać z zewnętrznego programu graficznego (np. CorelDRAW!® lub Micrografx Designer®).

Dalej »